RK MXU - klasa sama w sobie


  • 2019-10-17 10:07
 

Sezon na sporty enduro trwa w najlepsze. Właściwie co tydzień odbywają się gdzieś w Polsce zawody. Niezliczone ilości amatorów ścigania się w terenie przemierzają setki kilometrów  w poszukiwaniu wrażeń, sprawdzając i swoją i swoich motocykli wytrzymałość na zmęczenie. Ewidentnie ten rodzaj spędzania wolnego czasu w naszym kraju przeżywa swoje najlepsze chwile.

Aby móc w pełni cieszyć się tym rodzajem aktywności, trzeba bezwzględnie zatroszczyć się o trwałość podzespołów w które wyposażony jest motocykl, bowiem niespodziewana awaria może całkowicie zniweczyć plany, a co gorsza, może narazić nas na duże koszty związane np. z koniecznością wynajęcia transportu, który dostarczy popsuty motocykl do najbliższego serwisu.

Kilka lat temu, jeden z największych producentów łańcuchów napędowych firma RK z Japonii, wprowadziła do obrotu łańcuch przeznaczony do zastosowań ekstremalnych 520 MXU.

Uszczelnione łańcuchy napędowe serii MXU zostały przygotowane specjalnie do sportów enduro. Z uwagi na warunki, w jakich odbywają się zawody, RK zdecydowało się użyć do uszczelnienia swojego flagowego wynalazku czyli UW-ring, gwarantującego najlepsze zabezpieczenie przed wilgocią i brudem, przy jednoczesnych minimalnych oporach tarcia. Łańcuchy MXU w porównaniu do konkurencji są bardzo lekkie (13,8 g/ogniowo). Są jedynie 0,1g cięższe od nieuszczelnionego łańcucha RK MXZ4, co czyni je bezkonkurencyjnymi w swojej klasie. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu uszczelnienia UW-ring są jedynie nieznacznie szersze od swoich nieuszczelnionych odpowiedników. Najwybitniejsze teamy wyścigowe doceniły te wysiłki i stosują ten łańcuch podczas wszystkich zawodów. MXU występuje w rozmiarze 520 i jest przeznaczony do motocykli o maksymalnej pojemności 500 ccm.

Co ciekawe, 520 MXU są coraz częściej stosowane również w motocyklach crossowych, głównie z racji na niewysoką wagę, trwałość i niskie opory tarcia.

Aby kupić osobiście udaj się do jednego z naszych przedstawicieli.

Cena od: 291,19 za 110 ogniw.

Aby zapoznać się ze szczegółami oferty łańcuchów RK MXU - kliknij tutaj.